NASLI 1200

Osvětlení NASLI 1200 (též chronobiologické osvětlení, ChBO) bere v úvahu mimovizuální účinky světla na člověka, jako je aktivace pozornosti nebo synchronizace cirkadiánního rytmu. Prahová intenzita osvětlení pro mimovizuální účinky světla se uvádí kolem 1000 luxů. Při těchto intenzitách je příjemné chladné plnospektrální světlo, které se podobá dennímu.

běžné osvětlenístovky lx„vidět na práci“
chronobiologické osvětlenícca 1000 lx„vidět na práci a aktivovat pozornost“
chronobiologická fototerapieod 2000 lx„seřídit biologické hodiny, proti depresi“

Klíčové vlastnosti NASLI 1200 – ChBO

 • Aktivace pozornosti

  ChBO, hlavně jeho modrá složka, působí prokognitivně a po celý den zlepšuje soustředění.
 • Synchronizace

  ChBO v ranních hodinách synchronizuje cirkadiánní rytmus, dává tedy do souladu náš biologický čas s otáčením Země a tepem společnosti.
 • Lepší zraková pohoda

  Intenzivnější osvětlení na pracovišti zvyšuje produktivitu práce, snižuje chybovost, nehodovost i absence pracovníků z důvodu nemoci.
 • Výborné podání barev

  Barvy vypadají jako na denním světle, a to včetně pleťového odstínu a syté červené, které jsou u obyčejného osvětlení zkreslené.
 • Ostřejší vidění

  Kombinace větší intenzity světla a velkého podílu modré složky více stahuje zorničky, takže pokud nosíme brýle na čtení, stačí nám méně dioptrií.
 • Práce na směny

  V některých profesích se jí bohužel nevyhneme. ChBO pomáhá udržet bdělost během celé noční směny – je však třeba spojit se spánkovou hygienou.

Pacienti s úspěšnou fototerapií přivedli své lékaře na myšlenku intenzivnějšího osvětlení ordinací. Lékaři pak inspirovali nás k vytvoření systému ChBO, potřebných svítidel a způsobu projektování tohoto nadstandardního druhu osvětlení. Péče o pracovníky v pečujících profesích dlouho zůstávala za okrajem zájmu a chronobiologické osvětlení je jedním z prvků, které zlepšuje pracovní prostředí i náladu v ordinaci.

chbo.cz

Podrobným informacím jsou věnovány odborné stránky www.chbo.cz

Související produkty

KDE SVĚTLO NASLI POUŽÍT