Světelné stěny a stropy domů nebo do kanceláře

Světelné stěny a stropy domů nebo do kanceláře

 

Světelné stěny a stropy pro fototerapii najdete zde.

Domů

Znáte ten pocit, že vám v jinak pěkném pokoji chybí jedno okno? Nyní v něm můžete mít světelnou stěnu a situaci obrátit: nejtmavší místo se stane zdrojem světla a váš prostor se opticky zvětší.

Rádi byste se věnovali svým zálibám, ale už na to tak nějak nevidíte? Přitom venku na denním světle vidíte skvěle? Možná potřebujete domů více světla. Můžete přidat další svítidla nebo vytvořit jedno velké svítidlo z části stropu a váš prostor se tím navíc odlehčí.

Ranní cvičení můžete spojit se světelnou stimulací, která Vám přidá elán do začátku dne.

Do práce

Už vás nudí svítící čtverce na kancelářských stropech? Což takhle svítit celým stropem? „Cítím se jako venku, jako by ten strop dali pryč.“ Na takové osvětlení se budete do práce těšit. V severských zemích jsou v oblibě svítící stěny nebo světelné kouty, které možná znáte ze skandinávských filmů. Zlepšením světelných podmínek si můžete doplnit světlo nejen pro vidění, ale i pro stimulaci bdělosti během dne.

Máte dotaz? Prosím, kontaktujte nás.

ChBFT se používá v kombinaci s medikací k léčení různých druhů deprese. Využití nachází také u pacientů s demencí, deliriem či Alzheimerovou chorobou – v kombinaci se stávající léčbou. U některých pacientů může během prvního týdne ChBFT nastat překvapivé zlepšení celkového stavu, prohloubení spánku, vymizení nočního deliria nebo zlepšení kognitivních funkcí – pravděpodobně následkem zmírnění komorbidit jako jsou dytstymie, deprese či narušení spánkového rytmu. Obecně platí, že obnova a posílení rytmu spánek/bdění vede ke zlepšení celkového stavu člověka.

chbft.cz

Podrobným informacím pro lékaře a další pracovníky ve zdravotnictví a v sociální sféře jsou věnovány odborné stránky www.chbft.cz

Chronobiologická fototerapie v geriatrii

Brožura se zabývá praktickými aspekty světelné terapie v prostředí psychiatrických oddělení nemocnic, zařízení pro pacienty s demencí i v domácím prostředí. Stručný úvod a slovníček pojmů umožní čtenáři proniknout do základu tohoto oboru.